PaskudoFonia 29. – Marek i Michał Andrzejewscy – 04.07.2021

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista.

Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Jego kompozycje są melodyjne i optymistyczne. Teksty zaś skłaniają do zastanowienia i zapadają w pamięć. Co ciekawe, te najbardziej gorzkie i frapujące mają jednocześnie najweselsze melodie. Pewnie dlatego Marek został okrzyknięty najbardziej uśmiechniętym Bardem (to może być zadanie dla psychiatry). Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej (ze względu na niebanalne teksty), a także z Liryką Politechniczną, której jest czołowym przedstawicielem dzięki festiwalowi YAPA.
Nie poddaje się prostemu zaszufladkowaniu, jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady.
Na scenie śpiewa swoje piosenki już od 30 lat, ale się do tego nie przyznaje, nie chcąc wyjść na starego zgreda. Sposobem na odmłodzenie wizerunku są koncerty wykonywane wspólnie z synem Michałem – bardzo zdolnym pianistą i producentem muzycznym. Dzięki Michałowi utwory Marka zyskały nowoczesne brzmienie i młodzieńczy wigor (druga młodość najstarszych piosenek).

Artysta ma w swoim dorobku około 14 płyt (nikt nie wie dokładnie) nagranych z Lubelską Federacją Bardów oraz płyty autorskie: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018). 22 kwietnia 2021 ukazała się najnowsza płyta „Wariactwo” zaaranżowana i nagrana wspólnie z synem Michałem.
Płyta do zdobycia w naszym PasCudnym sklepiku – stacjonarnie w Gliwicach na Bednarskiej 8 i internetowo w naszym sklepiku

„Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.”

Jan Poprawa krytyk muzyczny

Więcej na Facebooku i YouTube

Do posłuchania

Koncert odbędzie się na naszej PaskudoFonijnej scenie 04.07. o godz. 19:00 w Gliwicach ul. Bednarska 8 (w podwórku, obok herbaciarni)
Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.

Ze względu na obostrzenia dostępnych jest tylko 25 biletów!