9. urodziny PaskudoFonii z zespołem Póki Co – 21.06.2026

Serdecznie zapraszamy na 9. urodziny PaskudoFonii 🙂

Zaczynamy wyjątkowo wcześniej tzn. o 18:00 tak, żeby zespół Póki Co mógł zagrać o 19:00!

9. urodziny PaskudoFonii, zespół Póki Co, Dobre Piosenki na Paskudną Pogodę

W programie:
– garść wspominków
– wystawa zdjęć okolicznościowych z małym konkursem 😉
– słodkie co nieco, które przygotują nasi przyjaciele z Kawiarni & Manufaktury Piernika Tak To Tu przy Matejki 8
– zespół Póki Co

A tak zespół pisze o sobie: „Opowiemy Wam o “Póki Co”.

Założycielami zespołu jesteśmy my – Ela Rojek i Jarek Bieliński. Jako duet występujemy na scenie od ponad 10 lat. Przez ten czas mieliśmy szczęście współpracować z utalentowanymi muzykami, którzy wiele wnieśli do naszego muzycznego świata i wywarli wpływ na obecne brzmienie zespołu. W 2019 roku, w studio Wacława Juszczyszyna, nagraliśmy swoją pierwszą pókicową płytę, pt. “Piosenki snuja”. W nagraniach gościnnie udział wzięli: Adam Lepka (trąbka, flugelhorn, perkusjonalia), Rafał Nowak (instrumenty klawiszowe), Dalibor Drčelić (gitara basowa), Rafał Nosal (wokal), Sylwia Janowska (wokal).

19 listopada 2022 światło dzienne ujrzała nasza druga płyta „Szafran i pistacje”. Nagrana w Monochrom Studio praktycznie na „setkę” – poetyckie teksty Aleksandry Bacińskiej, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Różewicza, Marka Hałasa i Włodzimierza Brzezińskiego ubrane zostały przez nas w smooth-jazzowo-folkowo- funkowo nawet popowe aranżacje. Całość cechuje różnorodność stylistyczna, bardzo dobre brzmienie, energia i charakterystyczny, ciepły, jasny wokal Eli. 

Obecnie zespół Póki Co tworzą:
– Ela Rojek (śpiew, ukulele, przeszkadzajki)
– Jarek Bieliński (gitary)
– Marcin Świdziński (instrumenty klawiszowe)
– Mateusz Dwornik (kontrabas, gitara basowa)
– Bartosz Naumowicz (perkusja)

W naszym programie, póki co , można odnaleźć muzyczne nawiązania do nurtu „Krainy Łagodności”. To co nam w duszy gra wywodzi się m.in. z bossa novy, indie folku, bluesa, smooth jazzu, reggae czy swinga. Oprócz własnych kompozycji, mamy w repertuarze interpretacje znanych utworów, które miały wpływ na nasze widzenie nie tylko muzycznego świata.

Zależy nam na tym, żeby naszą muzykę cechowała dobra energia, dobre brzmienie, pozytywne wibracje a w warstwie tekstowej dobry humor oraz dystans do otaczającego świata.

Zajrzyjcie do nas i rozgośćcie się,
Pozdrawiamy
– Póki co”

Kiedy: niedziela 21.06.2026 godz. 18:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 60 zł przedsprzedaż (do 14.06. włącznie)/ 70 zł cena normalna – dostępne online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8
63 zł z Gliwicką Kartą Mieszkańca (w dn. 15.06.-21.06.)

Rusz i Twórz – kobiecy tydzień w Górach Sowich – 1-6.07.

Wraz z Inspiradonia zapraszamy serdecznie babeczki w dowolnym wieku, sytuacji rodzinnej, zawodowej i każdej innej na wspólny wyjazd w Góry Sowie. Nie będziemy zajmować się duchowością, prowadzić coachingu, zajmować się psychologią itp. Stawiamy przede wszystkim na radość, wypoczynek, ruch, naturę, kreatywność, pogaduchy, śmiech i uśmiech, wspólny miły czas. Ale leniuchować nie zamierzamy 😉

W ciągu tych 6 dni planujemy (w cenie):
– 3 warsztaty makramowe
– 1 warsztat tworzenia świec sojowych
– 1 całodniową wędrówkę górską (w razie niepogodny zwiedzanie ciekawego obiektu)
– 1 wieczorny koncert piosenki poetyckiej
– 3 poranki i/lub wieczorki spa
– 3 poranny lub wieczorny nordic walking
– 3 zajęcia śmiechojogi

Dodatkowe płatne dla chętnych:
– masaże ajurwedyjskie ciała
– warsztaty szydełkowe

Zapisz się sama lub z koleżanką, mamą, córką, kuzynką, ciocią czy teściową 🙂
Przy zapisie we dwie lub więcej, każda z Was otrzymuje 100zł rabatu!
Wyjazd dla osób pełnoletnich. Zapraszam również dziewczyny 15+ z drugą dorosłą kobietą.

Co trzeba zabrać:
– wygodne sportowe ubranie i buty
– kijki trekkingowe
– karimatę
– dobre nastawienie 🙂

Gdzie: Pensjonat Sokolec w Górach Sowich
– pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
– możliwość zakwaterowania pojedynczo
– pełne domowe wyżywienie (3 posiłki, możliwość zamówienia wege)
Kiedy: 1-6.07.2024
Grupa: min. 8 – max. 15 osób
Cena:
1450zł miejsce w pokoju 2-3 osobowy z pełnym wyżywieniem
1600zł pokój wykorzystany pojedynczo z pełnym wyżywieniem

Zapisy online tu: https://www.paskudofonia.pl/produkt/rusz-i-tworz-01-06-07/ i w sklepiku Fundacji PaskudoFonia w Gliwicach na Bednarskiej 8

6. Muzyczne Spotkanie w Jagodnej: Przemek Bielawa i Póki Co – 12.-14.04.2024

Zapraszamy na wiosenne Muzyczne Spotkanie w Schronisku PTTK Jagodna w Górach Bystrzyckich w dniach 12-14.04.2024, a zagrają dla nas:
– piątek 12.04. godz. 20:00 wystąpi Przemek Bielawa
– sobota 13.04. godz. 20:00 wystąpi zespół Póki Co
Dla wszystkich chętnych oczywiście wspólne śpiewanki i wyjście w góry.

Jeśli planujecie zabrać dzieci zastanówcie się czy interesują się tym i wysiedzą spokojnie. Jeśli tak nie ma sprawy. Jeśli nie, proszę wziąć pod uwagę, że dziecko może być znudzone, rozkojarzone itp i będzie wymagało uwagi opiekunów, co może się wiązać z opuszczeniem sali i stratą koncertu.

I moja drobna sugestia. Nasze spotkanie z definicji jest spotkaniem muzycznym, górskim, przyjacielskim. Żeby w nim brać udział i dobrze się bawić alkohol nie jest czynnikiem niezbędnym.

PaskudoFonia 45. – zespół Póki Co – 23.10.2022

Mam ogromną radość zaprosić Was na PRZEDPREMIEROWE WYKONANIE płyty „Szafran i pistacje” zespołu Póki Co. 
Płyta będzie dostępna od 19.11, ale w PaskudoFonii będzie można usłyszeć ją na żywo miesiąc wcześniej!

N2032


A tak zespół Póki Co przedstawia sam siebie 🙂

„Założycielami zespołu jesteśmy my – Ela Rojek i Jarek Bieliński. Jako duet występujemy na scenie od około 7 lat. Przez ten czas mieliśmy szczęście współpracować z utalentowanymi muzykami, którzy wiele wnieśli do naszego muzycznego świata i wywarli wpływ na obecne brzmienie zespołu.
W 2019 roku, w studio Wacława Juszczyszyna, nagraliśmy swoją pierwszą pókicową płytę, pt. “Piosenki snuja”. W nagraniach gościnnie udział wzięli: Adam Lepka (trąbka, flugelhorn, perkusjonalia), Rafał Nowak (instrumenty klawiszowe), Dalibor Drčelić (gitara basowa), Rafał Nosal (wokal), Sylwia Janowska (wokal).


Obecnie zespół Póki Co tworzą:
Ela Rojek (śpiew, ukulele, przeszkadzajki)
Jarek Bieliński (gitary)
Marcin Świdziński (instrumenty klawiszowe)
Mateusz Dwornik (kontrabas, gitara basowa)
Bartosz Naumowicz (perkusja)
a także gościnnie muzykuje z nami Sebastian Pachecki (trąbka).


W naszym programie, póki co , można odnaleźć muzyczne nawiązania do nurtu „Krainy Łagodności”. To co nam w duszy gra wywodzi się m.in. z bossa novy, indie folku, bluesa, smooth jazzu, reggae czy swinga. Oprócz własnych kompozycji, mamy w repertuarze interpretacje znanych utworów, które miały wpływ na nasze widzenie nie tylko muzycznego świata. Zależy nam na tym, żeby naszą muzykę cechowała dobra energia, pozytywne wibracje a w warstwie tekstowej dobry humor oraz dystans do otaczającego świata.
Zajrzyjcie do nas i rozgośćcie się,
Pozdrawiamy
Póki Co”


Jako laureaci krakowskiego Festiwalu “PIOSENKARNIA” zagrali w Studio im. Agnieszki Osieckiej
Programu 3 Polskiego Radia. Wzięli udział w Koncercie Jubileuszowym z okazji 20-lecia Krainy Łagodności w Warszawie oraz wrocławskim koncercie z okazji 50-lecia Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie. Grali u boku takich artystów, jak Wolna Grupa Bukowina, Elżbieta Adamiak, Jerzy Filar, U studni, Kwiat Jabłoni, Bohema, Chwila Nieuwagi, Magda Turowska, Jarosław Wasik, Piotr Woźniak, Szymon Zychowicz, Krzysztof
Napiórkowski i wielu innych.
Są laureatami kilku festiwali, m.in.:

  • “Kwiaty na Kamieniach” w Bytomiu (I miejsce),
  • “Poetyckie Rubieże” w Gubinie (I miejsce),
  • „Stachuriada” w Grochowicach (I miejsce),
  • “Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie” (I miejsce),
  • “PIOSENKARNIA” w Krakowie (II miejsce),
  • “YAPA” w Łodzi (III miejsce),
  • “Południca” Festiwal im. K. Grześkowiaka w Chorzowie (III miejsce)
  • „Wrzosowisko” w Kędzierzynie – Koźlu (II miejsce)

Kiedy: niedziela 23.10. godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Bilety: 40 zł przedsprzedaż/ 50 zł w dniu koncertu – dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)

W amfiteatrze podwórka – zespół Póki Co – 22.08.2021 godz. 19:00

Opowiemy Wam o “Póki Co”.

Założycielami zespołu jesteśmy my – Ela Rojek i Jarek Bieliński. Jako duet występujemy na scenie od około 7 lat. Przez ten czas mieliśmy szczęście współpracować z utalentowanymi muzykami, którzy wiele wnieśli do naszego muzycznego świata i wywarli wpływ na obecne brzmienie zespołu. W 2019 roku, w studio Wacława Juszczyszyna, nagraliśmy swoją pierwszą pókicową płytę, pt. “Piosenki snuja”. W nagraniach gościnnie udział wzięli: Adam Lepka (trąbka, flugelhorn, perkusjonalia), Rafał Nowak (instrumenty klawiszowe), Dalibor Drčelić (gitara basowa), Rafał Nosal (wokal), Sylwia Janowska (wokal).

(więcej…)