9. urodziny PaskudoFonii z zespołem Póki Co – 21.06.2026

Serdecznie zapraszamy na 9. urodziny PaskudoFonii 🙂

Zaczynamy wyjątkowo wcześniej tzn. o 18:00 tak, żeby zespół Póki Co mógł zagrać o 19:00!

9. urodziny PaskudoFonii, zespół Póki Co, Dobre Piosenki na Paskudną Pogodę

W programie:
– garść wspominków
– wystawa zdjęć okolicznościowych z małym konkursem 😉
– słodkie co nieco, które przygotują nasi przyjaciele z Kawiarni & Manufaktury Piernika Tak To Tu przy Matejki 8
– zespół Póki Co

A tak zespół pisze o sobie: „Opowiemy Wam o “Póki Co”.

Założycielami zespołu jesteśmy my – Ela Rojek i Jarek Bieliński. Jako duet występujemy na scenie od ponad 10 lat. Przez ten czas mieliśmy szczęście współpracować z utalentowanymi muzykami, którzy wiele wnieśli do naszego muzycznego świata i wywarli wpływ na obecne brzmienie zespołu. W 2019 roku, w studio Wacława Juszczyszyna, nagraliśmy swoją pierwszą pókicową płytę, pt. “Piosenki snuja”. W nagraniach gościnnie udział wzięli: Adam Lepka (trąbka, flugelhorn, perkusjonalia), Rafał Nowak (instrumenty klawiszowe), Dalibor Drčelić (gitara basowa), Rafał Nosal (wokal), Sylwia Janowska (wokal).

19 listopada 2022 światło dzienne ujrzała nasza druga płyta „Szafran i pistacje”. Nagrana w Monochrom Studio praktycznie na „setkę” – poetyckie teksty Aleksandry Bacińskiej, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Różewicza, Marka Hałasa i Włodzimierza Brzezińskiego ubrane zostały przez nas w smooth-jazzowo-folkowo- funkowo nawet popowe aranżacje. Całość cechuje różnorodność stylistyczna, bardzo dobre brzmienie, energia i charakterystyczny, ciepły, jasny wokal Eli. 

Obecnie zespół Póki Co tworzą:
– Ela Rojek (śpiew, ukulele, przeszkadzajki)
– Jarek Bieliński (gitary)
– Marcin Świdziński (instrumenty klawiszowe)
– Mateusz Dwornik (kontrabas, gitara basowa)
– Bartosz Naumowicz (perkusja)

W naszym programie, póki co , można odnaleźć muzyczne nawiązania do nurtu „Krainy Łagodności”. To co nam w duszy gra wywodzi się m.in. z bossa novy, indie folku, bluesa, smooth jazzu, reggae czy swinga. Oprócz własnych kompozycji, mamy w repertuarze interpretacje znanych utworów, które miały wpływ na nasze widzenie nie tylko muzycznego świata.

Zależy nam na tym, żeby naszą muzykę cechowała dobra energia, dobre brzmienie, pozytywne wibracje a w warstwie tekstowej dobry humor oraz dystans do otaczającego świata.

Zajrzyjcie do nas i rozgośćcie się,
Pozdrawiamy
– Póki co”

Kiedy: niedziela 21.06.2026 godz. 18:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 60 zł przedsprzedaż (do 14.06. włącznie)/ 70 zł cena normalna – dostępne online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8
63 zł z Gliwicką Kartą Mieszkańca (w dn. 15.06.-21.06.)

8. urodziny PaskudoFonii z wernisażem prac Fundacji Majstry i Maszkety oraz recitalem Adama Szabata – 08.06.

Zapraszam serdecznie na 8. urodziny PaskudoFonii!
W tym roku świętowanie zaczniemy o 18:00 od wernisażu prac Fundacji Majstry i Maszkety.
Nie zabraknie oczywiście okolicznościowego słodkiego co nieco, które zapewni Kawiarnia Wschód-Zachód.
Będzie jak zwykle garść wspomnień, a o 19:00 recital Adama Szabata z towarzyszeniem Waldka Korzeniowskiego.

Adam Szabat „ Cicho, cichuteńko…” – Utrzymany w formacie koncertu kameralnego – gitara i śpiew, spektakl muzyczny złożony z autorskich utworów Adama Szabata a także
wierszy Bolesława Leśmiana, do których muzykę skomponował artysta.
Koncert ów można określić mianem nostalgicznego, bo taki klimat towarzyszy większości kompozycji, które usłyszymy.
To wyśpiewane chwile, niegdyś zatrzymane w kadrach pożółkłych dziś zdjęć, to historie przekazywane z pokolenia na pokolenie, to
wreszcie barwne opowiadania o zwykłych ludziach i ich codzienności. Ten spektakl to swoisty album, w którym każdy może odnaleźć swoje własne podwórko.
To również próba zainscenizowania metafizycznego spotkania wrażliwego odbiorcy z genialnym poetą. To swoista podróż w czasie. Towarzyszy jej piękna, nastrojowa melodia, będąca doskonałym dopełnieniem obrazów kreowanych przez Leśmiana w jego ponadczasowej poezji.
Mądre, nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone są dodatkowo ciekawymi, barwnymi opowieściami artysty, który czasem występuje w roli świadka historii.
Istotnym elementem tego wydarzenia jest mistrzowski akompaniament gitarowy Waldemara Korzeniowskiego.

I tylko nie może Was zabraknąć czyli PaskudoFonijnej publiczności! A szczególnie zapraszam osoby, które do tej pory nie bywały na naszych koncertach, natomiast przychodziły na warsztaty i inne wydarzenia. Zapewniam, że warto!

Kiedy: niedziela 8.06.2025
– godz. 18:00 wernisaż (wstęp wolny)
– godz. 19:00 recital Adama Szabata (biletowany)

Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 50 zł przedsprzedaż (do 3.06. włącznie)/ 60 zł cena regularna – dostępne online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8

 

Urodziny Radia Danielka: Szumiłąka i Przedwieczór – 27.04.

Z ogromną radością zapraszam na koncert z okazji 4. urodzin Radia Danielka, który odbędzie się w naszych Paskudofonijnych skromnych zielonych progach w niedzielę 27.04.2025 o godz. 18:00 Przyjdźcie z nami poświętować 🙂

Czas uświetnią nam zespoły Szumiłąka i Przedwieczór, będzie tort, świeczki, wspólne śpiewanie, wspominanie, rozmowy, po prostu radiowa radość w czystym wydaniu 🙂

Szumiłąka – zespół powstał w październiku 2021 r. w sposób naturalny i zupełnie spontaniczny. Z wielu muzycznych spotkań, które pośród karpackich lasów brzmiały muzyką do samego rana, zrodził się pomysł, by pójść o krok dalej. Oprócz grania piosenek już napisanych postanowiliśmy zacząć komponować coś nowego i własnego. Zespół tworzy piątka przyjaciół: Ola Sawicka (gitara i śpiew), Szymon Jasiński (gitara, śpiew, harmonijka) i Szymon Szkółka (cajon i instrumenty perkusyjne), Remigiusz Kałuża (bas) oraz Robert Kawulak (multiinstrumentalista). Większość utworów Szumiłąki to w pełni autorskie kompozycje wpisujące się w szeroko pojęty nurt poezji śpiewanej. Zazwyczaj sami piszemy teksty, ale niekiedy zdarza się nam też sięgać po wiersze znanych lub mniej znanych poetów (notatka z kanału youtube zespołu https://www.youtube.com/@szumilaka)

Przedwieczór – zespół stworzony przez wokalistkę Barbarę Majewską i gitarzystę Radosława Laskowskiego.
W ich muzyce usłyszeć można niezwykłe połączenie lekkości i liryzmu. Podczas koncertów tworzą niepowtarzalną atmosferę i przenoszą słuchaczy w niezwykłą podróż przez wiele odcieni uczuć (notatka z kanału youtube zespołu https://www.youtube.com/@Przedwieczor).
Są laureatami wielu festiwali, a na Festiwalu Danielka w 2024 zdobyli Kryształ Danielki.

Kiedy: niedziela 27.04. godz. 18:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Bilety: 60 zł dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)

 

7. Muzyczne Spotkanie w Jagodnej: Chwila Nieuwagi i Kuba Blokesz – 25.-27.10.2024

Zapraszamy na jesienne Muzyczne Spotkanie w Schronisku PTTK Jagodna w Górach Bystrzyckich w dniach 25.-27.10.2024, a zagrają dla nas:
– piątek 25.10. godz. 20:00 wystąpi Chwila Nieuwagi
– sobota 26.10. godz. 20:00 wystąpi zespół Kuba Blokesz
Dla wszystkich chętnych oczywiście wspólne śpiewanki i wyjście w góry.

Jeśli planujecie zabrać dzieci zastanówcie się czy interesują się tym i wysiedzą spokojnie. Jeśli tak nie ma sprawy. Jeśli nie, proszę wziąć pod uwagę, że dziecko może być znudzone, rozkojarzone itp i będzie wymagało uwagi opiekunów, co może się wiązać z opuszczeniem sali i stratą koncertu.

I moja drobna sugestia. Nasze spotkanie z definicji jest spotkaniem muzycznym, górskim, przyjacielskim. Żeby w nim brać udział i dobrze się bawić alkohol nie jest czynnikiem niezbędnym.