9. urodziny PaskudoFonii z zespołem Póki Co – 21.06.2026

Serdecznie zapraszamy na 9. urodziny PaskudoFonii 🙂

Zaczynamy wyjątkowo wcześniej tzn. o 18:00 tak, żeby zespół Póki Co mógł zagrać o 19:00!

9. urodziny PaskudoFonii, zespół Póki Co, Dobre Piosenki na Paskudną Pogodę

W programie:
– garść wspominków
– wystawa zdjęć okolicznościowych z małym konkursem 😉
– słodkie co nieco, które przygotują nasi przyjaciele z Kawiarni & Manufaktury Piernika Tak To Tu przy Matejki 8
– zespół Póki Co

A tak zespół pisze o sobie: „Opowiemy Wam o “Póki Co”.

Założycielami zespołu jesteśmy my – Ela Rojek i Jarek Bieliński. Jako duet występujemy na scenie od ponad 10 lat. Przez ten czas mieliśmy szczęście współpracować z utalentowanymi muzykami, którzy wiele wnieśli do naszego muzycznego świata i wywarli wpływ na obecne brzmienie zespołu. W 2019 roku, w studio Wacława Juszczyszyna, nagraliśmy swoją pierwszą pókicową płytę, pt. “Piosenki snuja”. W nagraniach gościnnie udział wzięli: Adam Lepka (trąbka, flugelhorn, perkusjonalia), Rafał Nowak (instrumenty klawiszowe), Dalibor Drčelić (gitara basowa), Rafał Nosal (wokal), Sylwia Janowska (wokal).

19 listopada 2022 światło dzienne ujrzała nasza druga płyta „Szafran i pistacje”. Nagrana w Monochrom Studio praktycznie na „setkę” – poetyckie teksty Aleksandry Bacińskiej, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Różewicza, Marka Hałasa i Włodzimierza Brzezińskiego ubrane zostały przez nas w smooth-jazzowo-folkowo- funkowo nawet popowe aranżacje. Całość cechuje różnorodność stylistyczna, bardzo dobre brzmienie, energia i charakterystyczny, ciepły, jasny wokal Eli. 

Obecnie zespół Póki Co tworzą:
– Ela Rojek (śpiew, ukulele, przeszkadzajki)
– Jarek Bieliński (gitary)
– Marcin Świdziński (instrumenty klawiszowe)
– Mateusz Dwornik (kontrabas, gitara basowa)
– Bartosz Naumowicz (perkusja)

W naszym programie, póki co , można odnaleźć muzyczne nawiązania do nurtu „Krainy Łagodności”. To co nam w duszy gra wywodzi się m.in. z bossa novy, indie folku, bluesa, smooth jazzu, reggae czy swinga. Oprócz własnych kompozycji, mamy w repertuarze interpretacje znanych utworów, które miały wpływ na nasze widzenie nie tylko muzycznego świata.

Zależy nam na tym, żeby naszą muzykę cechowała dobra energia, dobre brzmienie, pozytywne wibracje a w warstwie tekstowej dobry humor oraz dystans do otaczającego świata.

Zajrzyjcie do nas i rozgośćcie się,
Pozdrawiamy
– Póki co”

Kiedy: niedziela 21.06.2026 godz. 18:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 60 zł przedsprzedaż (do 14.06. włącznie)/ 70 zł cena normalna – dostępne online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8
63 zł z Gliwicką Kartą Mieszkańca (w dn. 15.06.-21.06.)

PaskudoFonia 96. – Piotr Selim i Hanna Lewandowska – 10.05.

„Liczy się tylko miłość” to program, który tworzą jedne z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów Piotra Selima, do których słowa napisała Hanna Lewandowska. Piosenki powstawały w różnych okresach twórczości tej autorsko – kompozytorskiej pary współpracującej ze sobą od dawna. Wiele z tych utworów znalazło się na autorskich płytach wydanych przez Lubelską Federację Bardów, część na CD zatytułowanej „W rytmie bolera” oraz CD „Uważnie” – solowych albumach Piotra Selima. Nie zabraknie również piosenek o miłości napisanych przez Mistrzów gatunku czyli utworów Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy czy Agnieszki Osieckiej.

Program uzupełnią wiersze Hanny Lewandowskiej opublikowane w wydanym w 2021 roku tomie poetyckim „Stacyjki” oraz wydanym w lipcu 2024 tomiku „Liczy się tylko miłość”

Hanna Lewandowska to autorka małych form literackich, wierszy i tekstów piosenek, a także scenariuszy wielu wydarzeń artystycznych i libretta w kantacie „Z ziemi wiernej”, oratorium (Po)mosty oraz oratorium „Dla ocalałych dom”.

Piosenki Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej były wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach piosenki literackiej o zasięgu ogólnopolskim.

Piotr Selim – pianista, kompozytor, wokalista, aranżer i producent muzyczny. Współzałożyciel  Lubelskiej Federacji Bardów oraz kwintetu Tanguillo wykonującego utwory Astora Piazzolli. Artysta współpracujący z niezliczoną liczbą solistów i zespołów chóralnych. Ma na swoim koncie ponad 50 publikacji – płyt CD i DVD. Piotr Selim pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS. Uczy gry na fortepianie.

Kiedy: niedziela 10.05. godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8

PaskudoFonia 84. – Krzysztof Jurkiewicz – 26.10.

Zapraszam serdecznie na koncert Krzysztofa Jurkiewicza i przypominam, że gramy o 18:00 🙂

Krzysztof Jurkiewicz (śpiew, gitara, mandolina, harmonijka ustna; autor tekstów i kompozytor). Na różnych scenach folkowych obecny od 1981 roku. Od 1989 roku związany z grupą Słodki Całus od Buby, w której jest gitarzystą, wokalistą i autorem połowy repertuaru. Od tego samego roku związany ze sceną szantową: najpierw jako wokalista wspierający zespół Packet podczas nagrań, a następnie jako współtwórca takich zespołów jak: Smugglers, Broken Fingers Band, Gdańska Formacja Szantowa i obecnie Formacja.

Współtworzył też, w początkach jej istnienia, folkrockową grupę Szela, a także współpracował z zespołem EKT Gdynia i wspierał (jako wokalista, gitarzysta i mandolinista) różnych solistów. Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych, zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych- za teksty i piosenki; brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.

W 2021 roku wydał pierwszą solową płytę, zatytułowaną „Listopad”, która zdobyła drugie miejsce w plebiscycie słuchaczy i słuchaczek Radia Danielka na najlepszą płytę roku. W roku 2025 ukazała się druga solowa płyta- „Zmiana czasu”. Od wydania pierwszej solowej płyty często występuje w różnych duetach lub solo na scenach całej Polski.

Kiedy: niedziela 26.10. godz. 18:00
Gdzie: PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 50 zł przedsprzedaż do 20.10./ 60 zł cena regularna – dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku z rękodziełem PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)

PaskudoFonia 83. – MuzyKuny – 19.10.

Zespół MuzyKuny to zespół muzyczny wykonujący autorskie kompozycje do słów Radka i Daniela Kuneckich. Zespół tworzy grupa zaprzyjaźnionych muzyków. Styl, który prezentują w swojej twórczości jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek. Dzięki temu muzycy
w żaden sposób nie są ograniczeni w swojej twórczości i interpretacjach. Stawiają na wyrazistość brzmienia i szczerość swojego przekazu. Dzięki temu na scenie porwani muzycznym żywiołem, wciągają słuchaczy w swój dźwiękowy świat i nie pozwalają nikomu pozostać obojętnym na ich muzykę.

Zespół powstał w 2019 roku jako braterski duet Radka Kuny Kuneckiego oraz Daniela Kuneckiego. Potwierdzeniem wysokiego poziomu, jaki prezentuje zespół są liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte na wielu festiwalach poezji śpiewanej jak Danielka w Ujsołach, Przy Kominku w Kielcach czy Giełda Piosenki
w Szklarskiej Porębie. Doceniani za oryginalne teksty oraz własne kompozycje,zaczęliśmy koncertować
w całym kraju jak również po za jego granicami. Każdy koncert to podróż w zakamarki duszy człowieka,jego wrażliwości z wszystkimi aspektami życia. W 2022 roku nagraliśmy debiutancką płytę “Dwa domy”. W 2024 roku ukazał się nasz drugi krążek “Prowincjonalni”.

Skład zespołu:
Radek Kuna Kunecki – autor tekstów i muzyki, gitara elektroakustyczna, harmonijka ustna, wokal
Daniel Kunecki – autor tekstów i muzyki, gitara elektroakustyczna, banjo, wokal
Witold Stambulski – gitara basowa, akordeon, wokal
Włodzimierz Brzeziński – skrzypce
Mikołaj Sadowski – cajon, instrumenty perkusyjne

Kiedy: niedziela 19.10. godz. 19:00
Gdzie: PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 30 zł przedsprzedaż do 13.10./ 40 zł cena regularna – dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)

 

8. urodziny PaskudoFonii z wernisażem prac Fundacji Majstry i Maszkety oraz recitalem Adama Szabata – 08.06.

Zapraszam serdecznie na 8. urodziny PaskudoFonii!
W tym roku świętowanie zaczniemy o 18:00 od wernisażu prac Fundacji Majstry i Maszkety.
Nie zabraknie oczywiście okolicznościowego słodkiego co nieco, które zapewni Kawiarnia Wschód-Zachód.
Będzie jak zwykle garść wspomnień, a o 19:00 recital Adama Szabata z towarzyszeniem Waldka Korzeniowskiego.

Adam Szabat „ Cicho, cichuteńko…” – Utrzymany w formacie koncertu kameralnego – gitara i śpiew, spektakl muzyczny złożony z autorskich utworów Adama Szabata a także
wierszy Bolesława Leśmiana, do których muzykę skomponował artysta.
Koncert ów można określić mianem nostalgicznego, bo taki klimat towarzyszy większości kompozycji, które usłyszymy.
To wyśpiewane chwile, niegdyś zatrzymane w kadrach pożółkłych dziś zdjęć, to historie przekazywane z pokolenia na pokolenie, to
wreszcie barwne opowiadania o zwykłych ludziach i ich codzienności. Ten spektakl to swoisty album, w którym każdy może odnaleźć swoje własne podwórko.
To również próba zainscenizowania metafizycznego spotkania wrażliwego odbiorcy z genialnym poetą. To swoista podróż w czasie. Towarzyszy jej piękna, nastrojowa melodia, będąca doskonałym dopełnieniem obrazów kreowanych przez Leśmiana w jego ponadczasowej poezji.
Mądre, nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone są dodatkowo ciekawymi, barwnymi opowieściami artysty, który czasem występuje w roli świadka historii.
Istotnym elementem tego wydarzenia jest mistrzowski akompaniament gitarowy Waldemara Korzeniowskiego.

I tylko nie może Was zabraknąć czyli PaskudoFonijnej publiczności! A szczególnie zapraszam osoby, które do tej pory nie bywały na naszych koncertach, natomiast przychodziły na warsztaty i inne wydarzenia. Zapewniam, że warto!

Kiedy: niedziela 8.06.2025
– godz. 18:00 wernisaż (wstęp wolny)
– godz. 19:00 recital Adama Szabata (biletowany)

Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 50 zł przedsprzedaż (do 3.06. włącznie)/ 60 zł cena regularna – dostępne online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8

 

PaskudoFonia 80. – Beata Strzecha Trio – 11.05.

Program koncertu wypełniają piosenki znane z wykonań grupy Pod Strzechą, którą współtworzyli członkowie Trio oraz nowe utwory, stanowiące zapowiedź kolejnej płyty.

BEATA STRZECHA TRIO to projekt muzyczny, który powstał w styczniu 2025r. Repertuar zespołu stanowi piosenka poetycka i autorska, wpisująca się w nurt nazywany Krainą Łagodności. Grupa koncertuje, dzieląc się swoją muzyką i refleksjami nad życiem, zapisanymi w autorskich tekstach wykonywanych piosenek. Wyjątkowy klimat recitalu tworzy wokal o ciekawej, ciepłej barwie oraz charakterystycznie brzmiące gitary.

Skład zespołu:
BEATA STRZECHA KOPTAS – wokal
PAWEŁ WÓJCIK – gitary
WOJCIECH KOPTAS – kontrabas, gitary basowe
Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku Beata Strzecha Trio https://www.facebook.com/profile.php?id=61571470983893&sk=about

Kiedy: niedziela 11.05. godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Bilety: 45 zł przedsprzedaż do 06.05./ 60 zł cena regularna – dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)

Urodziny Radia Danielka: Szumiłąka i Przedwieczór – 27.04.

Z ogromną radością zapraszam na koncert z okazji 4. urodzin Radia Danielka, który odbędzie się w naszych Paskudofonijnych skromnych zielonych progach w niedzielę 27.04.2025 o godz. 18:00 Przyjdźcie z nami poświętować 🙂

Czas uświetnią nam zespoły Szumiłąka i Przedwieczór, będzie tort, świeczki, wspólne śpiewanie, wspominanie, rozmowy, po prostu radiowa radość w czystym wydaniu 🙂

Szumiłąka – zespół powstał w październiku 2021 r. w sposób naturalny i zupełnie spontaniczny. Z wielu muzycznych spotkań, które pośród karpackich lasów brzmiały muzyką do samego rana, zrodził się pomysł, by pójść o krok dalej. Oprócz grania piosenek już napisanych postanowiliśmy zacząć komponować coś nowego i własnego. Zespół tworzy piątka przyjaciół: Ola Sawicka (gitara i śpiew), Szymon Jasiński (gitara, śpiew, harmonijka) i Szymon Szkółka (cajon i instrumenty perkusyjne), Remigiusz Kałuża (bas) oraz Robert Kawulak (multiinstrumentalista). Większość utworów Szumiłąki to w pełni autorskie kompozycje wpisujące się w szeroko pojęty nurt poezji śpiewanej. Zazwyczaj sami piszemy teksty, ale niekiedy zdarza się nam też sięgać po wiersze znanych lub mniej znanych poetów (notatka z kanału youtube zespołu https://www.youtube.com/@szumilaka)

Przedwieczór – zespół stworzony przez wokalistkę Barbarę Majewską i gitarzystę Radosława Laskowskiego.
W ich muzyce usłyszeć można niezwykłe połączenie lekkości i liryzmu. Podczas koncertów tworzą niepowtarzalną atmosferę i przenoszą słuchaczy w niezwykłą podróż przez wiele odcieni uczuć (notatka z kanału youtube zespołu https://www.youtube.com/@Przedwieczor).
Są laureatami wielu festiwali, a na Festiwalu Danielka w 2024 zdobyli Kryształ Danielki.

Kiedy: niedziela 27.04. godz. 18:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Bilety: 60 zł dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)