Zabrze 24. – Szkocka Trupa – koncert w Pubie Oficyna 08.12.2019

Szkocka Trupa to zespół, który założył ponad 10 lat temu Henryk Czekała „Szkot”, na co dzień lider legendarnej już na polskiej scenie muzyki marynistycznej grupy Mechanicy Shanty, wcześniej współzałożyciel innej legendy, bytomskiego zespołu Ryczące Dwudziestki. Fanom szant i piosenek żeglarskich, tych grup przedstawiać nie trzeba. Dość dodać, że ich „przeboje” znają niemal wszyscy żeglarze. Wiele z nich napisał, czy przetłumaczył sam Szkot.

Skład Szkockiej Trupy to otwarta formuła artystyczna, ale najczęściej jest to trio, od ponad 5 lat oparte o muzyków ze Śląska. Są nimi: Kamil Piotrowski (mandolina, chórki) – na co dzień muzyk folkowo-szantowego zespołu Sąsiedzi oraz Jacek Kądziołka (bas akustyczny, chórki) – kiedyś członek zespołów Passat oraz oJ taM.

Szkocka Trupa koncert Zabrze

Na program koncertu złożą się dawne pieśni morskie, w tym szanty, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie, jak i współczesne piosenki żeglarskie, zarówno autorstwa Szkota, znane dobrze fanom z repertuaru Mechaników Shanty czy Ryczących Dwudziestek oraz Jurka Porębskiego, Marka Szurawskiego, Andrzeja Koryckiego, Witka Zamojskiego, Tomka Opoki i wielu innych, uznanych żeglarskich bardów.
Bluegrassowe, bluesowe, countrowe czy folkowe wersje znanych utworów zachwyciły już niejednego.
Jak na rasowego szantymena przystało, Szkot na koncertach śpiewa także szanty, te tradycyjne pieśni pracy dawnych pokładów.

Skład zespołu:
Henryk „Szkot” Czekała – śpiew, gitara
Kamil Piotrowski – mandolina, chórki
Jacek Kądziołka – gitara basowa, chórki

Miejsce koncertu

Pub Oficyna, ul. Wolności 211/A, Zabrze niedziela 8 grudnia 2019 r. godzina 19:00

Bilety w cenie:

– 25 zł w przedsprzedaży/ 30 zł w dniu koncertu

– 15 zł ulgowy (dla osób uczących się, studiujących) po okazaniu przy wejściu ważnej legitymacji

Przedsprzedaż w naszym sklepiku