Zabrze 22. – SĄSIEDZI- koncert 20.10.2019 godz. 19:00

PaskudoFonia zaprasza na urodzinowy koncert zespołu Sąsiedzi. Nie byle jakie to urodziny, bo osiemnaste! Będzie się działo!

Sąsiedzi“Od początku działalności przeszliśmy długą, muzyczną drogę, od fascynacji współczesną piosenką żeglarską, przez tradycyjny „maritime folk”, w tym szanty – dawne, marynarskie pieśni pracy, po muzykę folkową, głównie folk celtycki (muzyka irlandzka, bretońska) oraz amerykański. Czerpiemy też inspiracje z rodzimego folkloru śląskiego i muzyki dawnej, z powodzeniem łącząc dziś różne muzyczne tradycje – wokalne i instrumentalne. Naszymi atutami są dobrze współbrzmiące głosy, bogate, akustyczne instrumentarium oraz autorskie utwory i aranżacje. Potrafimy żywiołowo zagrać i nastrojowo zaśpiewać (po polsku, angielsku, rosyjsku i francusku). Przez lata wypracowaliśmy własny, rozpoznawalny styl, który prezentujemy na koncertach w Polsce i zagranicą oraz na czterech naszych płytach. Nasz pomysł na muzykę folkową i szanty doceniono nie tylko na scenie marynistycznej, ale także na szeroko rozumianej scenie folkowej, w Polsce, Europie i USA.”

W 2017 r. po raz pierwszy otrzymali zaproszenie do legendarnej Piwnicy Pod Baranami, jako pierwszy w historii tej sceny zespół „szantowy”, choć grupa już od dawna wykracza daleko poza folk morski, od którego zaczynali, eksplorując coraz to nowe obszary muzyki folkowej. Na tyle się spodobali, że kilka miesięcy później w krakowskiej Piwnicy miała miejsce premiera ich trzeciej płyty „W kieszeni dolar”. Ostatnimi laty goszczą też na festiwalach i imprezach turystycznych (Danielka, Pod Wieżycą, Skalanka).

Zespół tworzą:

  • Ela KRÓL – skrzypce, śpiew
  • Dominika PŁONKA – flety, śpiew
  • Jakub OWCZAREK – bodhran, śpiew
  • Dawid PATALONG – gitara, śpiew
  • Kamil PIOTROWSKI – mandolina, gitara, śpiew
  • Mirek WALCZAK – skrzypce, śpiew
  • Marek WIKLIŃSKI – concertina, śpiew

Zdjęcie: Barbara Wójcik

Miejsce koncertu

Pub Oficyna, ul. Wolności 211/A, Zabrze niedziela 20 pażdziernika 2019 r. godzina 19:00

Bilety w cenie:

– 25 zł w przedsprzedaży/ 30 zł w dniu koncertu

– 15 zł ulgowy (dla osób uczących się, studiujących) po okazaniu przy wejściu ważnej legitymacji

Przedsprzedaż w naszym sklepiku oraz w Oficynie po 22.09.