Zabrze 21. – Piotr Woźniak – koncert 22.09.2019 godz. 19:00

Zapraszam serdecznie na pierwszy po wakacjach oraz w nowej lokalizacji PaskudoFonijny koncert. Przenosimy się z Gliwic do zabrzańskiej Oficyny! Do miejsca równie, a może nawet bardziej klimatycznego niż dawny 4 ART. I ten piec kaflowy! Zielony 😀

piotr woźniak koncert zabrze wrzesień

Zagra i zaśpiewa Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. To ta charyzma właśnie sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo „magia”.

Ktoś na stronie internetowej napisał: „Jest pan pierwszym artystą, który zaczarował mnie bez wielkiego bandu, bez przeszkadzajek, perkusji, sekcji smyczkowej. Tylko Pana głos i gitara.”

Inna recenzentka zanotowała: „Za sprawą połączenia trzech składników: głosu, gitarowych aranżacji i tekstów jest w stanie zaczarować każdego (…) a kiedy do Piotra Woźniaka dołączyła wiolonczelistka, Anna Papierz, nikt już nie miał wątpliwości, że da się za pomocą ascetycznych środków uzyskać piorunujący efekt.”

Ale koncerty Piotra to także także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. No i ten głos! Którego niespodziewana moc nadaje nowego znaczenia niemenowskiemu „Nim przyjdzie wiosna” albo pozwala tak ekspresyjnie wybrzmieć wokalizie z „Tango Mortale”. W końcu to „człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka”, jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów. Nic dodać, nic ująć.

Program koncertowy to zarówno utwory z najnowszej płyty „Tata Adama”, jak i kompozycje z płyty „Dom na dachu” i obszerne fragmenty recitalu „Jak ze źródła”, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70.

„Tata Adama” to z pewnością najlepszy z dotychczasowych albumów w dorobku artysty – i jeden z najciekawszych piosenkowych, jakie ukazały się w ostatnim czasie na krajowym rynku. Co o tym decyduje? Najbanalniej mówiąc „ogólne wrażenie artystyczne”, a w szczegółach: wszystko co się na nie składa, a więc mądre teksty, wyrafinowana warstwa muzyczna, wielka dbałość wykonawcza i producencka. To, dzięki czemu twórczość Woźniaka jest zarówno dojrzała, jak i bezpretensjonalna, naturalna, świeża.

Tomasz Janas, kultura.poznan.pl

Zdjęcie: Radosław Paszkowski

Miejsce koncertu

Pub Oficyna, ul. Wolności 211/A, Zabrze
niedziela 22 września 2019 r. godzina 19:00

Bilety w cenie:
– 25 zł w przedsprzedaży/ 30 zł w dniu koncertu
– 15 zł ulgowy (dla osób uczących się, studiujących) po okazaniu przy wejściu ważnej legitymacji

Przedsprzedaż w naszym sklepiku oraz w Oficynie w godzinach otwarcia.