Celtic Tree w Schronisku PTTK Jagodna 17.04.2021

Kochani, niestety musimy się wszyscy uzbroić w cierpliwość. Jest jak jest i nie mamy na to wpływu Dlatego musimy przesunąć nasze spotkanie o… równo rok! Zapraszamy do schroniska Jagodna w sobotę 17.04.2021.

Zakupione bilety zachowują ważność. Oczywiście, jeśli komuś nie pasuje nawy termin, zwrócę wpłatę.

Do zobaczenia na koncertach.
Paskuda

Zapraszamy na spotkanie. Na górsko-muzyczne spotkanie w Schronisku Jagodna z PaskudoFonią i jej gośćmi. Zagra zespół Celtic Tree, ale przede wszystkim  będzie to niespotykana gdzie indziej możliwość, uczestniczenia nie tyle w samym koncercie, co w całym pobycie zespołu. Jeśli można gdziekolwiek mówić o autentycznym spotkaniu, to na pewno uda się to w schronisku górskim. Jagodna znajduje się na naszej prywatnej liście Schronisk przyjaznych muzyce i muzykom 🙂

Celtic Tree – to grupa bliskich sobie ludzi, dzielących się swoimi odmiennymi spojrzeniami i wrażliwością.

Na magiczną muzyczną miksturę, jaką jest Celtic Tree, składa się styl i puls celtyckiej muzyki tradycyjnej, wdzięk piosenki poetyckiej, włóczykijska tęsknota za drogą i oryginalna wyobraźnia nietuzinkowych muzyków, która łączy ich różne fascynacje.

Repertuar zespołu to zarówno zwinne irlandzkie utwory taneczne, pieśni drogi, starodawne ballady i dowcipne krotochwile – pieśni własne i czerpane z tradycji, wiernie tłumaczone i zawsze śpiewane na głosy po polsku.

Charakterystyczne instrumentarium: skrzypce, poprzeczny flet irlandzki, tin whistle, irlandzkie bouzouki oraz bodhrán – grane zgodnie z prawidłami tradycyjnego stylu przywiezionego z Wysp – nadają ich muzyce autentyczny charakter, niekiedy określanej irlandzkim mianem „ceol nua”. Zespół koncertuje na scenach małych i dużych, kameralnych i widowiskowych, refleksyjnie i do folkowej potańcówki, od intymnych spotkań w górskiej głuszy po huczne festiwale.

W 2012 r dwie piosenki zespołu ukazały się na składance „W górach jest wszystko, co kocham VIII”. W marcu 2014 Celtic Tree wydało swój debiutancki album pt. „Listki”, który znalazł się w TOP10 konkursu Wirtualne Gęśle za 2014 rok na V miejscu. W styczniu 2017 roku ukazała się najnowsza płyta pod tajemniczym tytułem „Wiatr i Deszcz”.

Założycielem i liderem zespołu jest Tomek Fojgt.

W obecnym składzie zespół gra i występuje od  marca 2012 roku:

  • Irlandia Matuszkiewicz – wokal
  • Agnieszka Kalisz-Dzik – wokal, skrzypce
  • Tomasz Hałuszkiewicz – whistle, uilleann pipes
  • Tomek Fojgt – wokal, gitary, bouzouki
  • Paweł Rewucki – bodhrán, kości, łyżki, udu

Miejsce spotkania

Spotkanie odbędzie się w Schronisku PTTK Jagodna w sobotę 17 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:00.

Bilety w cenie:

  • 25 zł – przedsprzedaż
  • 35 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne są w naszym sklepiku.

Bilet obejmuje tylko wejście na spotkanie!
Nocleg trzeba zarezerwować indywidualnie w schronisku Jagodna lub okolicy.