Krąg Pieśni Słowiańskich – 26.01.2022

Krąg Pieśni Słowiańskich to spotkania przeznaczone dla osób zainteresowanych dawnymi pieśniami, zarówno początkujących, jak i już uczących się śpiewu wykorzystującego techniki tradycyjne. Skupimy się na poznawaniu pieśni polskich i wschodniosłowiańskich oraz ich kulturowego kontekstu. Krąg Pieśni ma za zadanie połączyć chętne do dołączenia osoby w doświadczeniu wspólnego wykonywania pieśni tradycyjnych w danym okresie roku.


Zapraszamy na cykl 3 spotkań w 3 środowe wieczory: 26.01., 23.02. i 23.03.
Pierwsze spotkanie będzie miało charakter karnawałowy i będziemy uczyć się pieśni polskich oraz wschodniosłowiańskich związanych ze zwyczajami zapustnymi.

Spotkania poprowadzi Karolina Socha-Duśko (Świerada), która jest pasjonatką kultury i śpiewu tradycyjnego. Śpiewała w KISA (później: Piwnicy Śpiewu Tradycyjnego), zespołach „Baby” i „Brzezica” oraz dla projektu „Zapomniane Bóstwo”.

Gdzie: siedziba Fundacji PaskudoFonia (na zapleczu Sklepiku Charytatywnego PasCuda) w Gliwicach na ul. Bednarskiej 8 (w podwórku)
Kiedy: środy 26.01., 23.02., 23.03.
Czas trwania: 2,5 godz. 17:30-20:00
Grupa: minimum 4 osoby, maksimum 10 osób, wiek i płeć dowolna
Cena: pojedyncze zajęcia 59zł lub całość płatna z góry 159zł (w cenie woda mineralna, ciepłe napoje, drobny poczęstunek)
Bilety (zapisy): www.paskudofonia.pl/sklepik oraz stacjonarnie w Gliwicach ul. Bednarska 8 w godzinach pracy sklepiku.